• 0216 314 00 50
  • info@euromobil.com.tr
Hizmet - Lastik;

Otomobil lastikleri dikkat edilmesi gereken en önemli parçalardan biri olmalıdır. Çünkü lastikler güvenlik olmak üzere, yakıt maliyeti, parça ömürleri, fren mesafesi olmak üzere araçlarla ilgili olarak birçok konuyu etkilemektedir.

Bu nedenle lastik bakımı motor bakımı kadar önem arz etmektedir. Araç lastiklerinin bakımının nasıl yapıldığı, lastik seçerken nelere dikkat edilmesi gerektiği, lastik temizliği, lastiğin korunma şartları, lastik ömrü ve lastik diş derinliği gibi son derece önemli konular Euromobil servislerinde uzman ve yetkililerce kapsamlı olarak kontrol edilir, en doğru şekilde size yol gösterilir.

Ülkemizde mevsim özelliklerden dolayı, genel olarak yaz lastikleri kullanılmaktadır. Ancak özellikle kış aylarında belirli bölge ve hava durumlarında her türlü araç için kış lastikleri kullanımı önem arz etmektedir.

Kış lastikleri sadece kar yağdığında kullanılacak diye bir önyargı var, bu doğru değildir. Hava sıcaklığı 7 derece ve altına indiğinde 4 mevsim lastikleri özelliklerini tam anlamıyla koruyamaz. Frenleme mesafesi uzar, sürüş emniyeti risk altındadır. Bu nedenle havalar soğumadan kış lastiklerine geçmek önem taşımaktadır.